Lasīšanai: 1 minūte

Darba devēja pienākums izmaksāt algu

J
jautā:
20. aprīlī, 2023
Mārtiņš

Vai ir pieļaujama situācija, ka SIA ir apgrozījums, bet nav peļņas un nav par ko samaksāt algu vienīgajam darbiniekam?

A
atbild:
25. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba devējam ir pienākums ievērot darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu prasības. Darba likuma 69.panta pirmā daļa noteic, ka darba devējam ir pienākums izmaksāt darba samaksu ne retāk kā divas reizes mēnesī, ja darbinieks un darba devējs nav vienojušies par darba samaksas izmaksu reizi mēnesī.

Ja darba devējs neizmaksā darba līgumā noteiktajā laikā nolīgto darba samaksu, tad darbiniekam saskaņā ar Darba likuma 94. panta pirmo daļu savu aizskarto tiesību aizsardzības nolūkā ir tiesības ar rakstveida sūdzību vērsties pie darba devēja. Ja darba samaksa netiek izmaksāta, tad darba ņēmējs var vērsties ar iesniegumu Valsts darba inspekcijā.