Vai jābrīdina kaimiņi par sava dzīvokļa izīrēšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. martā, 2023
Veronika

Labdien! Mums ir māja uz diviem dzīvokļiem, privātīpašums. Otrajā pusē bez mūsu atļaujas ievadīja gāzes apkures sistēmu. Otru dzīvokli laikam nesilda, jo mūsu pusē vienmēr ir auksti, dzirdami trokšņi, tāda kā urbšana, jūtama vibrācija. Kas tajā pusē notiek, nav saprotams. To dzīvokli īrē, kaut arī mūsu puse ir privatizēta. Vai pašvaldībai ir tiesības izīrēt otru dzīvokli bez mūsu piekrišanas, par to pat nebrīdinot? Paldies!

A
atbild:
17. martā, 2023

No situācijas izklāsta nav saprotams dzīvojamās mājas statuss. Pieņemot, ka tā ir bijusi pašvaldības īpašumā esoša dzīvojamā māja ar diviem dzīvokļiem, no kuriem vienu dzīvokli jūs esat privatizējuši, līdz ar to tas ir jūsu īpašums. Ja otrs dzīvoklis joprojām ir pašvaldības īpašums, tā kā īpašnieks to ir tiesīga izīrēt likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” noteiktajām personām, ievērojot šā likuma un Dzīvojamo telpu īres likuma noteikumus. Īpašniekam, lai izīrētu savu dzīvokli, nav jāprasa kaimiņu atļauja vai piekrišana.

Ja jums ir jautājumi par situāciju saistībā ar māju, tos varat noskaidrot pašvaldībā.