Lai noskaidrotu jautājumus par privatizāciju, jāvēršas pašvaldībā

J
jautā:
02. jūlijā, 2024
Alise

Labdien! Kur man vērsties ar privatizācijas ierosinājumu vai iesniegumu, vai lūgumu, lai privatizētu īpašumu, kuram ir trīs īpašnieki, ieskaitot mani? Kādā kārtībā vispār notiek privatizācija šajā situācijā?

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

No jautājumā minētās informācijas nav saprotams, kādu objektu vēlaties privatizēt, ja rakstāt, ka tam ir trīs īpašnieki, arī jūs.

Valsts dzīvojamo māju plānveida privatizācijas process ir faktiski noslēdzies. Privatizācija nav uzsākta dažiem simtiem pašvaldību dzīvojamo māju.

Saeimā tiek izskatīta privatizācijas pabeigšanai paredzētā likumprojektu pakete, tajā skaitā likumprojekts “Valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizācijas pabeigšanas likums”. Dzīvojamo māju privatizācijas procesu ir iecerēts noslēgt triju gadu laikā.

Ja īpašums tiek īrēts un to vēlaties izpirkt, tad jāvēršas pašvaldībā, lai noskaidrotu, vai tas ir privatizējams vai arī atsavināms saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu.