Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var atgūt pārmaksāto nodokli par auto ekspluatāciju

J
jautā:
13. maijā, 2024
Natālija

Labdien! Kā es varu atgūt samaksāto transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli, ja tas ir noņemts no uzskaites?

A
atbild:
03. jūnijā, 2024

Nodokli vai tā daļu Valsts ieņēmumu dienests (VID) atmaksā gadījumā, ja nodoklis samaksāts nepareizi vai pārmaksāts.

Lai saņemtu nodokļa atmaksu, tā maksātājam jāvēršas VID ar iesniegumu (EDS vai pašrocīgi sastādītu un parakstītu), kurā norāda transportlīdzekļa datus, datumu, kad transportlīdzeklis ir noņemts no uzskaites (pievienojot attiecīgus pierādījumus), maksājuma uzdevumu par nodokļa samaksu un bankas konta numuru, uz kuru vēlaties saņemt pārmaksu par neizmantoto periodu.

Plašāku informāciju par nodokļa atmaksāšanas kārtību un iespējām var iegūt, zvanot uz VID kontakttālruni 67120000.