Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Mantojuma atstājēja noguldījuma, maksājumu vai ieguldījumu kontus Latvijā darbojošajās kredītiestādēs noskaidro tiesu izpildītājs

J
jautā:
17. jūlijā, 2024
Astrīda

Labdien! Vai potenciālais mantinieks no mirušas personas konta drīkst apmaksāt ziņu iegūšanu par mirušās personas bankas konta stāvokli, kas nepieciešams tiesu izpildītājam, sastādot mantojuma sarakstu? Apmaksu veic potenciālais mantinieks no saviem līdzekļiem. Paldies par atbildi!

A
atbild:
24. jūlijā, 2024

No uzdotā jautājuma nav viennozīmīgi saprotams, kādas darbības no mirušās personas konta vēlaties veikt.

Vienlaikus norādāms, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 543 “Mantojuma inventāra saraksta sastādīšanas kārtība” 9. punktu, sastādot mantojuma inventāra sarakstu, zvērinātam tiesu izpildītājam ir pienākums noskaidrot, vai mantojuma atstājējam ir pieprasījuma noguldījuma, maksājumu vai ieguldījumu konti Latvijā darbojošajās kredītiestādēs, krājaizdevu sabiedrībās vai maksājumu pakalpojumu sniedzējā Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē.