TĒMA: Pensijas

Kāds ir mirušā pensijas pieprasīšanas termiņš

J
jautā:
14. jūnijā, 2024
Diana

Labdien! Mana mamma nomira 09.07.2023., un pensijas izmaksas datums bija 07.07.2023. Tā kā mamma tolaik atradās slimnīcā, pensija netika izmaksāta. Šodien ziņās izlasīju, ka ir iespēja saņemt mammas viena mēneša un deviņu dienu pensiju. Kad pirms gada vērsos VSAA pēc palīdzības, diemžēl nebiju informēta par savām tiesībām. Kāds ir noilguma termiņš, lai saņemtu atlikušo summu? Kādas darbības ir jāveic, lai saņemtu atlikušo summu? Vai var visu nokārtot attālināti?

A
atbild:
18. jūnijā, 2024

Pensijas saņēmēja nāves gadījumā pensijas summas, kas ir aprēķinātas, bet nav izmaksātas līdz pensionāra nāvei, ir tiesības saņemt pensijas saņēmēja laulātajam, pirmās un otrās pakāpes radiniekiem, bet citai personai – uz mantojuma apliecības vai tiesas nolēmuma pamata, ja iesniegums nesaņemtās pensijas izmaksai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) ir iesniegts sešu mēnešu laikā pēc pensionāra nāves dienas.