Lasīšanai: 1 minūte

Vadītāja apliecība nebūs derīga arī Latvijas Republikā, ja tā atņemta citā valstī

J
jautā:
20. maijā, 2024
Ija

Labdien! Vācijā ir atņemtas autovadītāja tiesības (lēmums vēl nav saņemts). Vai Latvijā piemēro Vācijas sodu? CSDD personīgajā profilā ir ieraksts dokuments derīgs. Vai drīkstu braukt Latvijā?

A
atbild:
03. jūnijā, 2024

Ja kādā ārvalstī transportlīdzekļa vadīšanas tiesības atņemtas par tādu pārkāpumu, pēc kura Latvijā, lai atjaunotu vadīšanas tiesības, jākārto eksāmeni, tad personai, atjaunojot tiesības Latvijā, attiecīgie eksāmeni būs jākārto.

Latvijas likumdošanā un ES direktīvā noteikts, ka vadītāja dokumentus Latvijā nevar iegūt persona, kurai tie  atņemti par pārkāpumiem ceļu satiksmē un joprojām ir spēkā liegums vadīt transportlīdzekli. Tas attiecas uz jebkurā valstī fiksētu pārkāpumu. Iespēja atgūt vadītāja dokumentus ir tikai pēc soda izciešanas un lieguma anulēšanas.