TĒMA: Mājoklis

Par ūdens patēriņa sadali

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. augustā, 2022
Elata

Ūdens pārtēriņa sadales kārtība. Daudzdzīvokļu māja, kura 2009. gadā nodibina biedrību. Laika posmā līdz 2020. gadam nekādas kopīgas prasības par ūdens skaitītājiem no valdes puses netika izvirzītas – kurš gribēja, uzlika, kurš negribēja, nelika. Ūdens pārtēriņi tika apmaksāti no biedru naudas iemaksām. Skaitītājus pārsvarā iedzīvotāji lika paši, neviens to nekontrolēja. 2020. gadā tika ievēlēts jauns pārvaldnieks. Nepārbaudot skaitītāju stāvokli (to, vai tie atbilst visām nepieciešamajām prasībām), biedrības sapulcē tiek nolemts, ka ievērojamais ūdens pārtēriņš jāapmaksā tiem, kam vispār nav skaitītāju. Neviena dokumenta, kas apliecinātu, ka pārējos dzīvokļos skaitītāji atbilst normatīvajām prasībām, nav. Ministru kabineta noteikumu Nr. 1013 19.1 punktā norādīts, kā jārīkojas tādos gadījumos, bet pārvaldnieks apgalvo, ka rīkojies pareizi un pilnīgi pietiek ar to, ka vienkārši ir skaitītājs. Pēc šī lēmuma pieņemšanas apmēram pēc diviem mēnešiem visos dzīvokļos tiek nomainīti skaitītāji un izsniegti apliecinoši dokumenti par to, ka skaitītāji atbilst normatīvajām prasībām, bet pārvaldnieks joprojām uzskata, ka rīkojies pareizi. Vai tā ir, ka ūdens pārtēriņš šajā situācijā bija jāapmaksā tikai tiem, kam nebija skaitītāju?

A
atbild:
24. augustā, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ūdens sadali mājā veic atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu”, kas pieļauj ūdens patēriņa starpību sadalīt starp dzīvokļu īpašniekiem, kuri nav uzstādījuši atbilstošas ūdens uzskaites ierīces. Pieļauju, ka pārvaldniekam šajā gadījumā nav bijis informācijas, kas liktu šaubīties par dzīvokļos uzstādīto skaitītāju rādījumu pareizību. Ja dzīvokļa īpašniekam ir aizdomas, ka ūdens sadale ir notikusi nelikumīgi, tad tas var vērsties pie pārvaldnieka, lai sniedz skaidrojumu. Dzīvokļa īpašnieks, protams, var arī vērsties tiesā, lai tā lemj par pareizu ūdens patēriņa sadali starp mājas dzīvokļu īpašniekiem.