No 2025. gada sākuma mani vajā un mēģina iznīcināt visādos veidos un kanālos. Tas sākās pēc tam, kad 2024. gada nogalē man zināms cilvēks it kā izdarīja pašnāvību. Kad sāku uzdot jautājumus un atklāti apšaubīt pašnāvību, man pa visiem kanāliem sākās ietekmēšana no augstskolas, žurnāla redakcijas, prakses vietas, izlikšana no dzīvokļa, bonusu nepareiza izmaksa darbā, zvani nakts vidū no nezināmiem numuriem. Zvani bez numuriem (sarkanā krāsā) neko nerāda. utt. Pēc viena no terora aktiem sadzēros miegazāles un antidepresantus, zaudēju samaņu, no rīta biju sazāļota, bet dzīva. Vienlaikus nav kriminālnodarījuma, lai vērstos policijā. Saprotu – ja to darīšu, tad, visticamāk, nebūšu šajā pasaulē, un apzinos, ja mani var tā vajāt, arī policijā būs ielikteņi un liela iespēja, ka viss ir bezjēdzīgi. Bet mana dzīve triju mēnešu laikā burtiski ir iznīcināta. Un, lai gan es pati apzinos, ka tās nav kļūdas, nejaušības un ir saistītas ar “pašnāvību”, nav nekādu pierādījumu, ko varu likt galdā. Esmu izmisusi, nezinu, ko darīt. Gaidu no jums atbildi.
“Jebkurā gadījumā, kad pastāv aizdomas un bažas par mērķtiecīgām noziedzīgām darbībām, kas vērstas pret personu un tās drošību un veselību, jāvēršas ar iesniegumu policijā, tam pievienojot visus iespējamos materiālus, kas ir saistīti ar šo situāciju.
Savukārt, ja draudi ir tūlītēji, tad nekavējoties jāziņo policijai, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru – 112,” skaidro Valsts policija (VP).
Kā iepriekš LV portālam norādījusi Inese Ratfeldere, ilggadēja izmeklētāja, Valsts policijas Kriminālpolicijas darbiniece, nevajag patstāvīgi vērtēt policijas kompetencē esošās turpmākās procesuālās darbības un attiecīgajā situācijā jāvēršas tiesībsargājošajās iestādēs:
“Jebkura informācija, kas nonāk policijas rīcībā, tiek reģistrēta, izvērtēta un analizēta, tāpēc aicinu vienmēr par notikušo ziņot policijai. Vienlaikus jāņem vērā, ka ne vienmēr pēc saņemtās informācijas izvērtēšanas tiks uzsākts kriminālprocess. Mums ir jāuzticas un jādod iespēja tiesībsargājošajām iestādēm pieņemt lēmumu. Jānorāda, ka policijai ir vairākas citas iespējas, piemēram, uzsākt operatīvo pārbaudi, ar citiem līdzekļiem un metodēm nostiprināt pārbaudāmo faktu un pēc tam uzsākt kriminālprocesu.”
Plašāku informāciju par kriminālprocesa uzsākšanu var atrast LV portāla publikācijā “Kad un kā tiek uzsākts kriminālprocess”.
Papildus norādām, ka arī Latvijā, tāpat kā visā Eiropas Savienībā (ES), ir vienotais bezmaksas krīžu tālrunis – 116123 –, kas paredzēts psihoemocionālā atbalsta sniegšanai pieaugušajiem.
Proti, 116123 ir vienots krīžu tālrunis, kas, līdzīgi kā tālrunis 112, darbojas visā Eiropas Savienībā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta lēmumu ikvienam ES iedzīvotājam neatkarīgi no tā, kurā valstī viņš atrodas, ir jābūt pieejamam noteiktam sociālo pakalpojumu klāstam, tajā skaitā iespējai saņemt psihoemocionālu palīdzību krīzes situācijā.
Tālrunis 116123 ir bez maksas un darbojas visu diennakti.
Kā norādīts Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē, uz šo tālruni aicināts zvanīt ikviens iedzīvotājs, kurš nonācis grūtā situācijā vai sastapies ar emocionāliem pārdzīvojumiem: “Dažkārt cilvēki mēdz domāt, ka viņu problēmas nav tik nozīmīgas un viņi ar savu zvanu tikai traucē, taču tā nav. Jebkura problēma vai pārdzīvojums, kurš nedod mieru un negatīvi ietekmē cilvēka emocionālo stāvokli, ir pietiekams iemesls, lai vērstos pēc palīdzības. Krīzes tālrunis nav domāts tikai dziļām krīzēm. Tās var būt arī ikdienas problēmas, piemēram, problēmas darbā vai ģimenē, par kurām gribas ar kādu izrunāties.”
Aicinām apmeklēt arī tīmekļvietni www.cietusajiem.lv, kura paredzēta noderīgas informācijas iegūšanai, ja jūs vai kāds, kuru jūs pazīstat, ir cietis no jebkāda veida noziedzīga nodarījuma vai ir redzējis, kā tiek izdarīts noziedzīgs nodarījums. Šajā interneta vietnē ir pieejama informācija, kas palīdzēs justies pārliecinātāk un drošāk saskarsmē ar personām, institūcijām un organizācijām, ar kurām, iespējams, būs jāsastopas kā cietušajam vai lieciniekam.
Arī šim nolūkam ir īpaši izveidots bezmaksas tālrunis noziegumos cietušajiem – 116006.
Atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem 116006 mērķis ir sekmēt, lai cilvēki nekļūtu par noziedzīgu darbību upuriem, palielinot atbalstu cietušajiem un sekmējot taisnīgu un efektīvu valsts reakciju uz noziedzīgiem nodarījumiem, kuras ietvaros līdzsvarotas cietušā, likumpārkāpēja un visas sabiedrības intereses.
Uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem (psiholoģiskām un informatīvām konsultācijām) var zvanīt katru dienu no 12.00 līdz 22.00.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!