Mana mamma ir aizgājusi mūžībā, viņa dzīvoja pašvaldības dzīvoklī. Tagad dzīvoklī ir deklarēti: es, otra māsa un viņas nepilngadīgie bērni. Vai man ir jāraksta iesniegums domei, lai izskata jautājumu par īres līguma noslēgšanu ar mani? Ko rakstīt iesniegumā?
Pašvaldības dzīvokļu īres līgumi nav mantojami. Taču tiesību aktos ir paredzētas situācijas, kurās kopā ar īrnieku dzīvojušie ģimenes locekļi var saglabāt tiesības uz īres dzīvokli. Šo kārtību detalizēti nosaka katra pašvaldība savos saistošajos noteikumos. Tāpēc jādodas uz savu pašvaldību, iesniegumā lūdzot izskatīt iespēju noslēgt jaunu īres līgumu.
Dzīvojamo telpu īres likuma 32. panta (“Pašvaldībai piederošas dzīvojamās telpas izīrēšana”) otrā daļa paredz: pašvaldībai piederošas dzīvojamās telpas īrnieka nāves gadījumā vai dzīvesvietas maiņas gadījumā pilngadīga persona, kura kopā ar īrnieku saņēmusi palīdzību atbilstoši normatīvajam aktam par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, ir tiesīga prasīt, lai ar viņu tiek noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums iepriekšējā īrnieka vietā, ievērojot pašvaldības saistošos noteikumus.
Likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” nosaka pašvaldības pienākumu sniegt šādu palīdzību noteiktām iedzīvotāju grupām, galvenokārt maznodrošinātām un trūcīgām personām, kā arī ārkārtējām situācijām, kad nepieciešams tūlītēji sniegt palīdzību.
Arī dokumentus, kas nepieciešami, lai apliecinātu tiesības saņemt palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, pašvaldība norāda saistošajos noteikumos.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!