Privātpersonas tiesības iegūt informāciju nosaka Informācijas atklātības likums

J
jautā:
27. jūlijā, 2013
Kārlis

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 260.panta otro daļu personai, kuru sauc pie administratīvās atbildības, ir tiesības iepazīties ar visiem lietas materiāliem, izdarīt no tiem izrakstus, norakstus un izgatavot kopijas. Vai ir kāds normatīvais akts, kurā minēts, kādā veidā un cik ilgā laikā no iestādes, kas izskata lietu, iespējams saņemt šīs lietas materiālu izrakstus, norakstus un kopijas?

A
atbild:
09. augustā, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Atbilde uz Jūsu jautājumu ir atrodama Informācijas atklātības likumā. Kārtība un veids, kā izsniedz pieprasīto informāciju, noteikta likuma 11.2 pantā un 12.pantā.

Savukārt likuma 14.pants „Informācijas sniegšanas termiņi” nosaka:

„(1) Iestāde, kas saņēmusi informācijas pieprasījumu, veic vienu no šādām darbībām:
1) septiņu dienu laikā sniedz šā likuma 11.2 panta ceturtajā daļā, 12.panta otrajā, trešajā vai ceturtajā daļā minēto atbildi;
11) 10 dienu laikā atbild iesniedzējam, ja informāciju pieprasīts sniegt tikai elektroniskā veidā un tai nav nepieciešama papildu apstrāde;
2) 15 dienu laikā atbild iesniedzējam, ja informācijai nav nepieciešama papildu apstrāde;
3) 30 dienu laikā atbild iesniedzējam, ja informācijai nepieciešama papildu apstrāde, un ne vēlāk kā 15 dienu laikā paziņo par to iesniedzējam.
(2) Informācijas sniegšanai pēc vairāku personu informācijas pieprasījumiem piemēro šajā likumā noteiktos termiņus un Iesniegumu likuma 6.panta noteikumus.”

Taču Jums ir sīkāk jāiepazīstas ar likuma nosacījumiem par pieprasīto dokumentu raksturu.