Lasīšanai: 1 minūte

Likums neparedz pagarināt atvaļinājumu, ja asinis nodod atvaļinājuma laikā

J
jautā:
24. jūlijā, 2013
Raimonds Švarcs

Strādāju valsts iestādē un apmaksātā atvaļinājuma laikā Donoru centrā nodevu asinis. Vai pie atvaļinājuma klāt pienākas 2 dienas (diena, kurā nodevu asinis + Izziņa) vai 1 diena, par kuru ir Izziņa no Donoru centra?

A
atbild:
07. augustā, 2013
Valsts darba inspekcija
Aivis Vincevs, eksperts

Darba likuma 150.panta sestā daļa noteic, ka „ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā”. Likums neparedz, ka atvaļinājuma laikā, nododot asinis, atvaļinājums tiktu pagarināts.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību, pirms asins nodošanas darbinieks darba devēju informē par dienu, kad tiks nodotas asinis. Darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par dienu, kad ir nodotas asinis, ja darbinieks šajā dienā neveic darbu, piešķirot arī atpūtas dienu nākamajā dienā vai, pusēm vienojoties, šo atpūtas dienu piešķir citā laikā.