Lasīšanai: 1 minūte

Iestādes noteiktā kvalifikācijas eksāmena kārtošana

J
jautā:
24. martā, 2022
Arvīds

Labdien! Strādāju transportlīdzekļu tehniskajā apskatē, manas ilgstošās slimības laikā darba devējs ir izteicis neformāli gribu likvidēt man esošās visas kvalifikācijas, tādā veidā netieši izsakot gribu piespiedu kārtā atbrīvoties. Pieteicis nepielaist pie ikgadējās kvalifikācijas teorētisko eksāmenu kārtošanas, bet nolicis kārtot sākotnējos kvalifikācijas iegūšanas un celšanas eksāmenus. Pirms darba nespējas iestāšanās visas kategorijas un kvalifikācijas bija kārtībā un nokārtotas, pārkāpumu vai citu pamatotu ierobežojumu nebija.

A
atbild:
29. martā, 2022
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Darba likuma normas neregulē jautājumus par darbinieku kvalifikācijas eksāmenu kārtošanu. Darba devējs ar iekšējo normatīvo aktu ir tiesīgs noteikt kvalifikācijas eksāmenu kārtošanas kārtību. Līdz ar to jautājumā par iestādē noteiktās personāla kvalifikācijas eksāmenu kārtošanas kārtību jums jāvēršas pie darba devēja, lūdzot sniegt situācijas skaidrojumu.