Lasīšanai: 1 minūte

Par nokavējuma procentiem

J
jautā:
10. jūlijā, 2013
Tamāra Pelse

Vai es drīkstu neparakstīt namu apsaimniekošanas līgumu, ja es nepiekrītu nokavējumu procentiem 0,01 apmērā? Vai apsaimniekotājam ir tiesības procentus aprēķināt?

A
atbild:
16. jūlijā, 2013

Līguma slēgšanas process apsaimniekotājiem ar dzīvokļa īpašnieku ir brīvprātīgs. Ja līgumu slēdz, līgumā ir ietverti arī soda/kavējuma procenti, un tos var noteikt dažādi, piemēram, 0,02 vai 0,05.

Ja līgums nav parakstīts, tad apsaimniekotājam ir tiesības aprēķināt tikai tādu soda procentu, kā to nosaka likums. Atbilstoši Civillikuma 1765.pantam nokavējuma procenti var būt līgumiskie (līdzīgi kā līgumsods - tiem jābūt pielīgtiem līgumā) vai likumiskie, un tie ir 6% no simts gadā.

Tātad – ja nenoslēdzat līgumu ar apsaimniekotāju, apsaimniekotājs ir tiesīgs aprēķināt likumiskos procentus saskaņā ar Civillikuma 1765.pantu.