Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Cik dzīvokļu īpašnieku balsu vajag, lai izpirktu zemi

J
jautā:
25. novembrī, 2021
Inese

Labdien! Saeima 25. novembrī pieņēma likumu, kas piespiedu dalītā īpašuma attiecībās esošo daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem dos tiesības un iespēju izpirkt mājai piesaistīto zemi par tās kadastrālo vērtību. Cik procentu dzīvokļu īpašnieku kopības balsojuma ir jābūt? Uz kuru Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta punktu tas attiecas? Paldies par atbildi!

A
atbild:
30. novembrī, 2021

Saeima 25. novembrī galīgajā lasījumā pieņēma Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu, kurš vēl nav izsludināts. Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likuma 11. panta desmitā daļa noteic, ka lēmums par atsavināšanas tiesības izmantošanu ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kam pieder vairāk nekā puse no visiem dzīvojamā mājā esošiem dzīvokļu īpašumiem.