Labdien! Būvniecības likums pēdējā redakcijā no 01.01.2025. nosaka šādas definīcijas:
“18) BŪVDARBU VEICĒJS – būvkomersants, kas veic būvdarbus savām vajadzībām vai pamatojoties uz rakstveida līgumu ar būvniecības ierosinātāju vai citu personu, vai būvētājs;
19) BŪVĒTĀJS – fiziskā persona, zemnieku vai zvejnieku saimniecība – zemes vai būves īpašnieks vai tiesiskais valdītājs –, kas speciālajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos savām vajadzībām pats organizē būvdarbus un piedalās tajos, vai – Aizsardzības ministrijas valdījumā esošajos īpašumos speciālajos būvnoteikumos noteiktajos gadījumos – ārvalsts bruņoto spēku vienība vai tās uzņēmējs, kas saskaņā ar starptautisku līgumu uzturas Latvijas Republikā, vai Nacionālie bruņotie spēki”.
Kā šīs definīcijas pareizi jāsaprot?
1) Vai es pareizi saprotu, ka būvdarbu veicējs ir vienādi nozīmīgs ar būvētāju?
2) Vai būvētājs var būt FIZISKĀ persona, kura savām vajadzībām pati organizē būvdarbus uz savas zemes un būves?
3) Vai būvētājs var būt JURIDISKĀ persona, kura savām vajadzībām pati organizē būvdarbus uz savas zemes vai būves?
Likuma pēdējā redakcijā man nav saprotamas punktuācijas zīmes.
Būvniecības likumā no 1995. g., kurš bija izdots “Latvijas Vēstnesī” un ir atrodams internetā, ir citādi noteikta definīcija:
“7) BŪVĒTĀJS – fiziskā vai juridiskā persona, kura veic būvniecību saviem spēkiem vai kā pasūtītāja būvniecību uzdevusi būvuzņēmējam.”
Paldies!
Vēršam uzmanību, ka šajā atbildē sniegtā tiesību normu interpretācija ir informatīva. |
Būvētājs ir viens no būvdarbu veicējiem jeb persona, kas var veikt būvdarbus. Fiziskas personas un zemnieku vai zvejnieku saimniecības var būvēt savām vajadzībām tikai tās būves, kuras ir noteiktas speciālajos būvnoteikumos.
Nezinot patieso Jūsu intereses iemeslu par jautājumā norādītajiem terminiem, plašāku atbildi nav iespējams sniegt. Lai sniegtu detalizētāku atbildi, vai iecerētās darbības varēsiet veikt saviem spēkiem, ir nepieciešams zināt, ko konkrēti vēlaties darīt.
Aicinātu Jūs sazināties ar Ekonomikas ministrijas Būvniecības politikas departamentu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!