Labdien! Daudzdzīvokļu mājā nama pārvaldnieks ir noteicis dzīvojamās mājas maksājumus par remontdarbiem, kas visus apmierina. Mājas pilnvarotā persona, organizējot aptauju, vēlas palielināt maksājumus citu remontdarbu veikšanai. Kāds “par” balsu skaits ir nepieciešams, lai tiktu pieņemts lēmums par dzīvojamās mājas maksājumu palielināšanu turpmākajos periodos obligāto pārvaldīšanas darbību ietvaros veicamo dzīvojamās mājas remontu, atjaunošanas vai pārbūves vajadzībām? Vai šīs darbības pirms aptaujas veikšanas ir jāsaskaņo ar nama pārvaldnieku? Pilnībā neizprotu Dzīvokļa īpašuma likuma 16. un 17. pantu.
Jūsu aprakstā minētā Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrās daļas devītais punkts noteic, ka tikai dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumu noteikšanas un maksāšanas kārtību. Tātad gan pārvaldnieks, gan pilnvarotā persona, gan jebkurš dzīvokļa īpašnieks var ierosināt dažādus priekšlikumus, tostarp, piemēram, palielināt ikmēneša maksājumu daļu par plānotajiem remontdarbiem nākotnē. Tomēr šāds lēmums būs pieņemts vienīgi tad, ja par attiecīgo jautājumu tiks organizēta dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pieņemšana un par priekšlikumu tiks atdots likumā noteiktais “par” balsu skaits. Proti, likuma 16. panta trešā daļa paredz, ka šāds dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem.
Nav nepieciešams ar pārvaldnieku obligāti saskaņot katru dzīvokļu īpašnieku kopības balsojumu, taču pārvaldnieks jāinformē par pieņemto lēmumu, ja tā realizācijai vajadzīga pārvaldnieka iesaiste, piemēram, maksājumu iekasēšanā, remontdarbu organizēšanā u. tml.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!