Notāra vizīte mājās un cik tas izmaksā

J
jautā:
17. jūnijā, 2021
Ilze

Labdien. Ja pareizi sapratu, testamenta taisīšana pie zvērināta notāra maksā apmēram 60 eiro. Vai ir iespēja izsaukt notāru mājās testamenta sastādīšanai? Ja tas ir iespējams, cik tas izmaksās?

A
atbild:
27. jūlijā, 2021
LV portāls
Signe Laizāne

Summas, kuras jāmaksā notāram, noteiktas Ministru kabineta noteikumos Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību”. Mantojuma lietu var uzsākt pie jebkura notāra pēc mantojuma atstājēja dzīvesvietas, jo takses visiem notāriem ir vienādas.

Notāru var uzaicināt uz mājām.

Testamenta taisīšana pie notāra maksā 36 eiro, kopā ar 21% PVN – 43,56 eiro.

Atlīdzības takse par darbībām ārpus prakses vietas noteikta MK noteikumu Nr. 737 42. punktā: par darbību ārpus zvērināta notāra prakses vietas – 4,70 eiro par katru pilnu stundu, bet ne vairāk kā 20,35 eiro par diennakti, pieskaitot attiecīgo summu šajos noteikumos minētajai zvērināta notāra atlīdzībai par katru amata darbību.