Lasīšanai: 1 minūte

Līdz atvaļinājumam nostrādājamo darba stundu kopskaits

J
jautā:
04. jūnijā, 2020
Ance

Labdien! Cik darba dienu amatpersonai, kurai ir noteikts summētais darba laiks, ir jānostrādā 2020. gada jūnijā līdz 15. jūnijam, ja no 15. jūnija tiek piešķirts atvaļinājums?

A
atbild:
29. jūnijā, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Ja mēneša ietvaros ir bijusi attaisnota prombūtne – atvaļinājums, darbnespēja u. c. –, no normālā darba laika stundu daudzuma attiecīgajā mēnesī ir atskaitāms attaisnotās prombūtnes laiks. 2020. gada jūnijā normālais darba laiks ir 159 stundas. Tā kā jums no 15.06.2020. ir piešķirts ikgadējais apmaksātais atvaļinājums, kas atbilst 72 normālā darba laika stundām, tad normālā darba laika stundu daudzums, kas jums bija jānostrādā līdz atvaļinājumam, ir 87 stundas.