Lasīšanai: 1 minūte

Vai darbinieks var atsaukt uzteikumu

J
jautā:
04. novembrī, 2019
Zeltīte

Labdien! Vai es varu atsaukt iesniegtu uzteikumu? Ja tas ir iespējams, cik ilgā laikā man tas ir jāizdara?

A
atbild:
11. novembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesību akti darbinieka tiesības uzteikumu atsaukt nenosaka. Tomēr tādas var būt noteiktas uzņēmuma iekšējos dokumentos. Ja iekšējā regulējuma atlūguma atsaukšanai nav, tad to atbilstoši Darba likuma 100. panta trešajai daļai un 103. panta trešajai daļai nosaka darba devējs.

Tātad, ja atlūgums ir iesniegts, bet pēc tam pieņemtais lēmums ir pārdomāts, nekavējoties klātienē jāvēršas pie darba devēja un jālūdz uzteikumu atsaukt. Ja darba devējs tam nepiekritīs, darba tiesiskās attiecības izbeigsies pēc uzteikuma termiņa notecējuma.

Vairāk par darbinieka tiesībām, iesniedzot uzteikumu, lasiet skaidrojumā “Darbinieka uzteikums”.