Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Mājai plaisas – kas atbildīgs?

J
jautā:
17. augustā, 2017
Jānis

Esmu iegādājies māju un pēc gada dzīvošanas atsevišķās sienās no iekšpuses parādījušās plaisas. Tās nav platas, tomēr labi redzamas. Vēlos precizēt, vai šāda veida defektu labošana būvniekam/mājas pārdevējam būtu jāsedz par saviem līdzekļiem zem būvniecības garantijas. Māju iegādājos pirms gada, taču tā tika nodota ekspluatācijā pirms pusotra gada - tātad garantija vēl ir. Pirkuma līgumā nekāda papildu garantija atrunāta netika.

A
atbild:
18. augustā, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Jautājums satur faktu, ka mājas sienām plaisas ir parādījušās iekšpusē. Jautājums par to, kam būtu jāsedz izdevumi par šādu bojājumu novēršanu, būtu izlemjams tikai tad, kad tiktu noskaidrots šo plaisu rašanās cēlonis (pamats), t.i., vispirms ir jānoskaidro attiecīgais fakts – plaisu rašanās cēlonis – un tikai tad ir iespējams tāds vai citāds juridiskais risinājums.