Nomas līguma spēkā esība

J
jautā:
11. janvārī, 2022
Uldis

Labdien! Vai ir spēkā nomas līgums (līgumā ierakstīts līguma gala termiņš 31.12.2022.), kas noslēgts starp privātpersonu (līgumu slēdza kā pilnvarota persona (ģenerālpilnvara, pilnvaras devējs ir miris līguma darbības laikā)) un personu, kas izmanto lietu, līdz visu saistību (lietas nomas maksa, maksājumu kavējuma un citas maksas) izpildei. Ģenerālpilnvaras devēja mantinieki nav pieprasījuši mantojumu, arī dokumentus, kas ir pie pilnvarotās personas, kaut ir uzaicināti pārņemt dokumentus.

A
atbild:
18. janvārī, 2022

Nomas līgums ir spēkā esošs līdz tā noteiktā gala termiņa iestāšanās datumam (31.12.2022.).

Nomas fakts (attiecībā uz nomas priekšmetu) ir uzskatāms par apgrūtinājumu tā saistību pārņēmējiem.

Pilnvarojuma līgums izbeidzas ar pilnvaras devēja nāvi (Civillikuma 2312. pants).

Par mantojuma atklāšanās izsludināšanu un mantojuma pieņemšanu informācija ir meklējama Latvijas Republikas oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv, sadaļā “Oficiālie paziņojumi” – “Mantojumu ziņas”. Mantojuma lietas atklāšanās, kreditoru prasījumu pieteikšanās termiņi u. c. aizņem noteiktu laiku (Notariāta likuma 297. pants), līdz ar to, iespējams, mantojuma lietas kārtošanas jautājumi vēl nav pabeigti.

Ja ir runa par nekustamā īpašuma nomas līgumu, tad jums ir iespēja vērsties pie zvērināta notāra (notāra prakse pēc nekustamā īpašuma atrašanās vietas), iesūtot tam nomas līguma norakstu un paziņojot par apgrūtinājuma faktu.