Lasīšanai: 1 minūte

Komandējuma dienas nauda

J
jautā:
23. maijā, 2017
Laima

Labdien! Šā gada 20. aprīlī devos komandējumā uz Vīni, taču izlidošana bija paredzēta vakarā plkst. 21.10. Darba devējs par 20. aprīli kompensēja tikai pusi no paredzētas komandējuma dienas naudas, pamatojot, ka lidojums ir vakarā. Vai tam vispār ir nozīme – rīts vai vakars? Par citām dienām komandējuma nauda tika aprēķināta pilnā apmērā.

A
atbild:
14. jūnijā, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Ministru kabineta 2010. gada 12. oktobra noteikumu Nr. 969 „Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 24.2. punkts nosaka, ka darbiniekam pienākas komandējuma nauda saskaņā ar minēto noteikumu 1. pielikumā minētajām normām, kādas noteiktas valstij, uz kuru darbinieks nosūtīts, sākot ar dienu, kad tiek šķērsota Latvijas Republikas valsts robeža, dodoties komandējumā. Ministru kabineta noteikumi neparedz dienas naudas atlīdzināšanu 50% apmērā gadījumos, ja lidmašīna, ar kuru darbiniekam jānokļūst līdz komandējuma vietai, izlido, piemēram, plkst. 21.10.