Nokavēts termiņš mantojuma saņemšanai

J
jautā:
26. jūlijā, 2015
janis romanovs

Manā rīcībā ir  “Apliecība par tiesībām mantot”, apstiprināta ar LR Augstāku tiesu 1.Rīgas notariālo kantori 06.08.1960.g., kura ir reģistrēta, tajā laikā esošo, komunālajā nodaļā Rīgas Maskavas rajona izpildkomiteja 09.08.1960.g. uz dažādiem nekustamā īpašumiem Rīgā un Jūrmalā. No tā laika pagāja 55 gadi. Šajā laikā neesmu izmantojis savas tiesības īpašumu reģistrēt uz savu vārdu, jo uzskatīju, ka mantojuma apliecība bija nozudusi. Nekustamais īpašums reāli eksistē, un laikam tagad kādam jau pieder. Jautājums, vai es neesmu zaudējis savas tiesības mantojuma rezultātā iegūtām tiesībām mantot, beidzot iegūt mantojuma apliecībā norādīto nekustama īpašumu uz sava vārda? Kur man ar šo “Apliecība par tiesībām mantot” tagad jāgriežas?

A
atbild:
14. septembrī, 2015
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Pieteikšanās termiņš mantojuma saņemšanai ir stipri nokavēts. Civillikuma normas, kas bija spēkā līdz 2014.gada 1.jūlijam, paredzēja, ka neatņemamā mantojuma daļa bija jāizprasa 10 gadu laikā no brīža, kad neatņemamās daļas tiesīgais uzzināja par mantojuma atklāšanos.