E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 3854
Lasīšanai: 3 minūtes
2
2

Ja bijušais īpašnieks neatbrīvo izsolē pārdoto īpašumu

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
25. februārī, 2014
Ivars Koļčs

Esmu iegādājies izsolē dzīvokli. Esmu nomaksājis visu nosolīto summu zvērinātam tiesu izpildītājam. 27.februārī apgabaltiesā notiks rakstveida process par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz mana vārda. Problēma tajā, ka pēc telefoniskām sarunām vecie dzīvokļa īpašnieki nemaz negrasās pamest telpas. Kā man rīkoties tādā gadījumā, ja arī pēc šī tiesas lēmuma (kad jau es esmu likumīgais īpašnieks) viņi nepametīs telpas? Kur man griezties pēc palīdzības? Kas nodarbojas tādā situācijā ar izmitināšanu?

A
atbild:
27. februārī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu gadījumā būs nepieciešama ievešana nekustamā īpašuma valdījumā. Nepieciešamība pēc ievešanas nekustamā īpašuma valdījumā rodas tādā gadījumā, kad ieguvējam ir šķēršļi brīvi iekļūt nekustamajā īpašumā. Proti, ja personai ir zināms, ka ir šķēršļi iekļūt nekustamajā īpašumā, piemēram, ir slēgtas durvis vai bijušais īpašnieks atsakās telpas atstāt.

Kā dzīvokļa ieguvējam šāds lūgums Jums ir jāizsaka tiesu izpildītājam, kurš to izpildīs uz tiesas nolēmuma pamata. 

Ja ir situācija, ka tiesa lēmusi tikai par izsoles akta apstiprināšanu, tad kā nekustamā īpašuma ieguvējam Jums būs jāceļ vēl viena prasība par ievešanu iegūtā nekustamā īpašuma valdījumā. 

Tiesu izpildītājs, saņemot tiesas izpildu dokumentu par ievešanu valdījumā, parādniekam sagatavos paziņojumu par pienākumu izpildīt nolēmumu – pienākumu atbrīvot nekustamo īpašumu un nodot to ieguvējam. Paziņojumā būs norādīts datums, kurā notiks ieguvēja ievešana nekustamā īpašuma valdījumā, ja parādnieks pienākumu neizpildīs. 

CPL nav noteikts konkrēts termiņš, kādā notiek nekustamā īpašuma ieguvēja ievešana valdījumā. Ne Jums kā jaunajam īpašniekam, ne tiesu izpildītājam likums neuzliek par pienākumu  meklēt bijušajam īpašniekam vai viņa ģimenei jaunu dzīvesvietu. 

Vairāk par kārtību, kā notiek ievešana valdījumā, varat izlasīt e-konsultācijai pievienotajā skaidrojumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 250 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas