Nomāju 3 zemes gabalus no pašvaldības 5 gadus, uz viena ir kūts, dzīvojamā ēka (kura nav dzīvošanas kārtībā), šķūņi. Ēkas ir uz manas vecmammas vārda, kura mira pirms 10 gadiem, kaut gan bija pirms nāves pārrakstīta uz mana tēva vārda, bet pēc likuma bez inventarizācijas tas nebija likumīgi, līdz ar to nevar saprast, kam tā māja pieder, jo tēvs pirms 5 gadiem arī nomira un ir mantojuma noilgumi. Tēvam ir arī daudz brāļu un māsu. Vēlos gan ēkas, gan zemi iegūt savā īpašumā, bet nesaprotu, ar ko sākt.
Civillikuma 693. pantā ir noteikts mantojuma pieņemšanas termiņš, proti:
Ja tajā laikā, kad aicina mantot, mantojums atrodas iespējamā mantinieka faktiskā valdījumā vai ja šādu valdījumu viņš iegūst vēlāk un līdz iepriekš norādīto termiņu beigām nedod par mantojuma pieņemšanu noteiktu atsauksmi, atzīst, ka viņš to pieņēmis. Bet, ja iespējamais mantinieks, kura faktiskā valdījumā manta neatrodas, palaiž garām nolikto termiņu, noteikti neizsakot savu gribu, atzīst, ka viņš mantojumu atraidījis.
Tātad Jums jāgriežas pie zvērināta notāra un jāuzsāk tēva mantojuma lieta, apliecinot, ka mantojumu esat pieņēmis faktiskā valdījumā. Mantojuma lietai jāpievieno ēku īpašuma tiesību dokumenti, kurus notārs izvērtēs.
Lai iegūtu no pašvaldības nomāto zemi īpašumā, jāgriežas vietējā pašvaldībā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!