Atpūta pēc vienas dienas komandējuma

J
jautā:
10. februārī, 2014
Modris Krauja

Labdien! Vai pienākas atpūtas diena vai cita veida kompensācija šādā gadījumā? Komandējumā jāizlido 6.00 no rīta, visu dienu jāstrādā un atgriešanās tās pašas dienas 24.00.

A
atbild:
04. martā, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Saskaņā ar aprakstīto situāciju darbinieks tiek nosūtīts komandējumā uz 1 dienu, kuras laikā viņam saglabājas darba vieta (amats) un vidējā izpeļņa, kā arī darba devējam ir pienākums atlīdzināt visus ar komandējumu saistītos izdevumus atbilstoši 12.10.2010. Ministru kabineta noteikumu Nr.969 „Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” prasībām.

Atpūtas diena par komandējumā pavadīto laiku darbiniekam nepienākas, taču, ja nākamajā dienā pēc komandējuma jāturpina veikt darba pienākumi, tad attiecībā uz nākamās darba dienas sākumu jāievēro Darba likuma 142.panta pirmās daļas prasības par diennakts atpūtas ilgumu 24 stundu periodā, proti, diennakts atpūtas ilgums nedrīkst būt īsāks par 12 stundām pēc kārtas. Savukārt ceļā pavadītais laiks netiek ieskaitīts darba laikā.

Tas nozīmē, ka darbinieka nākamā darba diena sāksies pēc 12 stundu atpūtas perioda.