Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieks var uzteikt darbu, paziņojot par to vienu mēnesi iepriekš

J
jautā:
08. decembrī, 2013
Inga Lasteniece

2014.gada 1.februārī atgriezīšos darbā pēc dekrēta, bērnam būs 1 gadiņš, bet vēlos rakstīt atlūgumu ar 2013.gada 30.decembri. Tad mēnesi nevajadzēs atstrādāt no 1.februāra?

A
atbild:
14. decembrī, 2013
Valsts darba inspekcija
Mārīte Noriņa, Darba tiesību nodaļas vadītāja

Darba likuma 100.pants nosaka, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš.

Tas nozīmē, ja Jūs bērna kopšanas atvaļinājuma laikā (30.decembrī) uzteiksiet darba līgumu, tad darba tiesiskās attiecības tiks pārtrauktas pēc mēneša (30.janvārī) un Jums nevajadzēs „atstrādāt” mēnesi, atgriežoties no bērna kopšanas atvaļinājuma.

Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku. Taču, pusēm vienojoties, darba līgumu var izbeigt arī pirms uzteikuma termiņa beigām.