Lasīšanai: 1 minūte

Vai var atteikties no līdzaizņēmēja statusa

J
jautā:
09. jūlijā, 2024
Andris

Laulības laikā ir paņemts patēriņa kredīts mājas remontam, kuram esmu līdzaizņēmējs. Vai man šķiršanās gadījumā ir iespēja atteikties no līdzaizņēmēja statusa?

A
atbild:
22. jūlijā, 2024

Līdzaizņēmējs ir kredīta ņēmējs, kas ar savu mantu atbild par aizdevumu atmaksu pilnā apmērā. Līdzaizņēmēji visi kopā saņem kredītu un uzņemas pienākumu atmaksāt saņemto kredītu. Atbilstoši Civillikuma 1587. pantam saistības ir jāpilda un no tām atkāpties laulības šķiršanas dēļ nav iespējams. Tas nozīmē, ka vienpusēji atteikties no līdzaizņēmēja statusa nav iespējams.

Jebkurā gadījumā jūs varat vērsties kredītiestādē, kurā paņemts kredīts, lai konsultētos par iespēju pārformēt kredītsaistības.