TĒMA: Satiksme

Informāciju par sodanaudu sniedz CSDD e-pakalpojum

J
jautā:
22. oktobrī, 2011
eriks deksnis

Kā uzzināt, cik liela soda nauda uzkrājusies par braukšanu bez tiesībām?

A
atbild:
28. oktobrī, 2011
Ceļu satiksmes drošības direkcija
Līga Medne, Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve

Cilvēks šo informāciju var uzzināt, piereģistrējoties CSDD e-pakalpojumiem https://e.csdd.lv/
Bet var arī izmantot kādu no maksas pakalpojumiem. CSDD piedāvā telefoniski iegūt informāciju no CSDD transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra.

Informāciju par vadītāju var iegūt:
1) piezvanot pa maksas tālruņa numuru 90004099 (maksa ar PVN Ls 0,98 minūtē) tikai Latvijas telefonu operatoru abonentiem. Nosaucot vadītāja personas kodu, var uzzināt, vai konkrētai personai
• ir derīga vadītāja apliecība un kādas kategorijas transportlīdzekļus drīkst vadīt (kā arī piemērotos liegumus, to termiņus), • ir derīga medicīniskā izziņa,
•  ir pārkāpumu uzskaites punkti, precizēt, cik to ir un par kādiem pārkāpumiem,
• ir neapmaksāts sods par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu un neapmaksātā soda summu;

2) nosūtot īsziņu uz servisa kodu 29310105 LMT abonentiem vai uz servisa kodu 26000900 TELE2 abonentiem vai arī uz servisa kodu 25800852 TRIATEL abonentiem (atbildes informācijas maksa ar PVN Ls 0,61 par īsziņu), vai arī uz servisa kodu 29024800 BITE abonentiem.

Norādot īsziņas tekstā personas kodu, atstarpi un
VA (piemēram, 01016011111 VA), var uzzināt, vai konkrētai personai
• ir derīga vadītāja apliecība un kādas kategorijas transportlīdzekļus drīkst vadīt,
• ir derīga medicīniskā uzziņa;
•  SP (piemēram, 01016011111 SP), var uzzināt, vai konkrētai personai
• ir pārkāpumu uzskaites punkti, precizēt, cik un par kādiem pārkāpumiem;
•  NS (piemēram, 01016011111 NS),var uzzināt, vai konkrētai personai
• ir neapmaksāts sods par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu un neapmaksātā soda summu;
•  V (piemēram, 01016011111 V), lai saņemtu paskaidrojumus.

Informāciju par transportlīdzekli var iegūt:
1) piezvanot pa maksas tālruņa numuru 90004099 (maksa ar PVN Ls 0,98 minūtē) tikai Latvijas telefonu operatoru abonentiem. Nosaucot transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru, var uzzināt šādu informāciju par transportlīdzekli:

• marku, izlaiduma (pirmās reģistrācijas) gadu, krāsu, degvielas tipu, nobraukumu u.c.,
• valsti, no kuras ievests Latvijā,
• īpašnieku skaitu Latvijā,
• pēdējo un iepriekšējo tehnisko apskašu Latvijā datus,
• īpašnieka obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas datus,
• ikgadējās nodevas nomaksas datus,
• reģistrētos aizliegumus,
• neapmaksāto sodu par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu un neapmaksātā soda summu;

2) nosūtot īsziņu uz servisa kodu 29310105 LMT abonentiem vai uz servisa kodu 26000900 TELE2 abonentiem, vai arī uz servisa kodu 25800852 TRIATEL abonentiem (atbildes informācijas maksa ar PVN Ls 0,61 par īsziņu), vai arī uz servisa kodu 29024800 BITE abonentiem. Norādot īsziņas tekstā valsts reģistrācijas numuru (piemēram, AA4545), var uzzināt šādu informāciju par transportlīdzekli

• marku, izlaiduma (pirmās reģistrācijas) gadu, krāsu, degvielas tipu, nobraukumu u.c.,
• valsti, no kuras ievests Latvijā,
•  īpašnieku skaitu Latvijā,
• pēdējās tehniskās apskates Latvijā datus,
• reģistrēto aizliegumu esamību vai neesamību.

Norādot īsziņas tekstā valsts reģistrācijas numuru, atstarpi un
•  V (piemēram, AA4545 V), var uzzināt šādu informāciju par transportlīdzekli:
• īpašnieku maiņu datumus,
• iepriekšējo tehnisko apskašu datumus un rezultātus;
•  S (piemēram, AA4545 S), var uzzināt šādu informāciju par transportlīdzekli:
• neapmaksāto sodu par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu un neapmaksātā soda summu.

Lai saņemtu paskaidrojumus, jānosūta burts H.

Pakalpojumi pieejami 24 stundas diennaktī katru dienu.

Papildu informācijai: