Lasīšanai: 1 minūte

Par atgriešanos darbā pēc BKA jāsazinās ar darba devēju

J
jautā:
25. oktobrī, 2023
Viktorija

Labdien! No kura datuma sākas un beidzas bērna kopšanas atvaļinājums, ja grūtniecības darbnespējas lapu ginekologs aizvēra 14.06.2022.?

A
atbild:
30. oktobrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA) piešķir darba devējs uz darbinieka iesnieguma pamata. Tādējādi visi jautājumi par BKA ir noskaidrojami pie darba devēja, piemēram, piezvanot vai uzrakstot e-pasta vēstuli. Tas ir normāli un atbalstāmi, ja darbinieks BKA laikā precizē informāciju.

Pēc jautājumā sniegtās informācijas, ja slimības lapa ir noslēgta ar 14.06.2022., tad BKA tiek piešķirts ar nākamo dienu, 15.06.2022. Ja jūsu izvēlētais BKA ilgums bija atbilstoši Darba likuma 156. pantam noteiktais pusotrs gads, tad BKA noslēdzas 15.12.2023. un darbā jāatgriežas ar 16.12.2023. Tā kā tā ir sestdiena un nav zināms, kāds ir nolīgtais darba laiks, jums var ieteikt divas nedēļas iepriekš sazināties ar darba devēju un noskaidrot nepieciešamo informāciju par atgriešanos darbā.