TĒMA: Mājoklis

Pārvaldnieks un reģistrācija Būvniecības informācijas sistēmā

J
jautā:
25. jūnijā, 2024
Anna

Personai nav pārvaldnieka profesionālās kvalifikācijas, bet kopsapulcē viņa tika ievēlēta, jo ir vairāku gadu veiksmīga pieredze māju apsaimniekošanā. Izglītība to atļauj, taču BIS nevar reģistrēties. Kāpēc nepastāv iespēja BIS pārvaldnieks bez sertifikāta?

A
atbild:
27. jūnijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 13. pants noteic, ka profesionālo kvalifikāciju apliecinošs dokuments nav nepieciešams viendzīvokļa mājas pārvaldītājam, kā arī gadījumos, kad daudzdzīvokļu mājas kopējā platība ir mazāka par 1500 kvadrātmetriem un to pārvalda:

  • pats dzīvojamās mājas īpašnieks;
  • dzīvojamās mājas īpašnieks, kuru pilnvarojuši veikt pārvaldīšanas darbības citi dzīvojamās mājas īpašnieki uz Civillikumā noteiktajā kārtībā savstarpēji noslēgta līguma pamata;
  • dzīvojamās mājas īpašnieku veidota dzīvojamās mājas pārvaldīšanas sabiedrība vai biedrība.

Ar grozījumiem Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas stājās spēkā šī gada 12. janvārī, noteikts, ka vienīgais priekšnoteikums reģistrācijai pārvaldnieku reģistrā, lai saņemtu piekļuvi attiecīgajai mājas lietai Būvniecības informācijas sistēmā, ir noslēgts dzīvojamo māju pārvaldīšanas līgums.

Vairāk par pārvaldnieku darbību BIS varat lasīt LV portāla publikācijā “Lai reģistrētos BIS, pārvaldniekam vajadzēs tikai mājas pārvaldīšanas līgumu”.