Lasīšanai: 1 minūte

Vai vajadzīga vīra piekrišana, lai pārdotu laulības laikā iegūtu īpašumu

J
jautā:
03. februārī, 2021
Anna

Labdien! Esmu laulības laikā nopirkusi dzīvokli. Dzīvoklis zemesgrāmatā ierakstīts uz mana vārda. Laulības līgums nav noslēgts, kopīpašums ar vīru, bez viņa piekrišanas nevaru pārdot. Vīrs grib dzīvokli atdāvināt man vai atteikties no savas daļas. Kā un kur to nokārtot?

A
atbild:
04. februārī, 2021
Marika Mure
juriste

Lai pārdotu laulības laikā iegūtu īpašumu, kas zemesgrāmatā reģistrēts tikai uz viena laulātā vārda, nav nepieciešamas nekādas citas darbības kā otra laulātā piekrišana darījumam. Savu piekrišanu īpašuma pārdošanai laulātais apliecina nostiprinājuma lūgumā. Tas ir dokuments jaunā īpašnieka tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā un tiek sagatavots pie zvērināta notāra – parasti vienlaikus ar pirkuma līguma slēgšanu.