“Kopš 2021.gada energoresursu patēriņš pašvaldības ēkās turpina samazināties un ēku energoefektivitātes rādītāji uzlabojas. Trīs gadu laikā, kopš energopārvaldības sistēmas ieviešanas, izmaksas par energoresursiem un ūdeni ir samazinātas par vairāk nekā četriem miljoniem eiro. Iepriekšējo gadu ietaupījumi šogad tiek investēti efektīvās apgaismojuma sistēmās un saules paneļos, kas nākamajos gados radīs jaunus ietaupījumus,” norāda Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs Valdis Ratniks.
Energopārvaldības sistēma šogad tika paplašināta līdz 340 iestādēm/struktūrvienībām, kuras atrodas 424 dažāda pielietojuma ēkās, kuru lietderīgā platība ir 1 344 752 kvadrātmetri un gada izdevumi par enerģiju un ūdeni ir vairāk nekā 20 miljoni eiro. Iesaistīto objektu skaitu plānots paplašināt, iekļaujot arī pārējos pašvaldības objektus.
Energopārvaldības sistēmas uzdevums ir optimizēt un samazināt energoresursu un ūdens patēriņu pašvaldības objektos. Energoefektivitātes likums nosaka prasību, ka visās Latvijas valstspilsētās ir jābūt ieviestai energopārvaldības sistēmai. Atbilstoši šai prasībai Rīgas enerģētikas aģentūra ir izstrādājusi dokumentu paketi, kura apraksta energopārvaldības sistēmas norisi.
Šā gada jūnijā uzraudzības auditā ārējie eksperti pārbaudīja ieviesto procesu atbilstību normatīvo aktu un standarta ISO 50001 prasībām, kurā atzina energopārvaldības sistēmu par darboties spējīgu.
LVS EN ISO 50 001 standarts nosaka prasības visu aktivitāšu dokumentēšanas jomā, kuru izpilde tiek kontrolēta ārējo ekspertu auditos. Energopārvaldības sistēmas ieviešanu pašvaldībā apstiprināja auditoru ISO 50001 prasībām un Rīgas pašvaldībai tika izsniegts sertifikāts par ieviestās sistēmas atbilstību standartam.