Par Būvniecības likumu: kas ir būvniecības ierosinātājs? Vai tam obligāti ir jābūt nekustamā īpašuma īpašniekam (vai pilnvarotai personai), topošajam būvprojekta un būvdarbu pasūtītājam, vai var būt arī jebkura fiziskā persona, kura vēlas ierosināt kādu būvniecību, finansēt to? Kurā normatīvajā aktā šis termins ir skaidrots?
Jēdziens “būvniecības ierosinātājs” atbilst jēdzienam “ierosinātājs”, kurš ir definēts Administratīvā procesa likuma 25. panta pirmajā daļā: “Iesniedzējs ir privātpersona, kura griežas iestādē (būvvaldē), lai nodibinātu, grozītu, konstatētu vai izbeigtu konkrētas publiski tiesiskās attiecības.”
Precīzāk par to, kurš var ierosināt būvniecību, ir skaidrots Ministru kabineta 19.08.2014. noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 3 . punktā: “Bez zemes vai būves īpašnieka būvniecību var ierosināt būves vai zemes tiesiskais valdītājs vai lietotājs, kuram ar līgumu ir noteiktas tiesības būvēt. Savukārt gadījumos, kad jāsakārto vai jānojauc būve, kas kļuvusi bīstama un rada apdraudējumu cilvēku drošībai, vai jānojauc patvaļīgās būvniecības objekts, bet zemes vai būves īpašnieks to neveic, būvniecību var ierosināt pašvaldība.”
Šī joma skarta arī citos atsevišķos likumos, piemēram, Enerģētikas likumā ir noteikti gadījumi, kad energoapgādes komersants un citas personas arī ir tiesīgas ierosināt būvniecību.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!