E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 33042
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Vai var iepazīties ar pirms diviem gadiem veiktas balsošanas rezultātiem

J
jautā:
20. jūnijā, 2024
Sintija

Labdien! Namu apsaimniekotājs mājas sapulcē norādīja, ka ir nepieciešams mainīt elektrības stāvvadus. Tāmē ir minēts, ka kopējās izmaksas būs ap X eiro. Diemžēl namu apsaimniekotājs atsakās dzīvokļu īpašniekiem rādīt tāmi, uzsverot, ka tas ir pretlikumīgi, jo mēs varētu atrast citu personu darbu veikšanai, kas to varētu izdarīt, piemēram, lētāk. Cik likumīga ir tāmes nerādīšana par pakalpojumu, par kuru grasās pieprasīt samaksu no dzīvokļu īpašniekiem? Vai tas nav pretrunā Konkurences likumam? Vai mājas iedzīvotājiem ir tiesības pieprasīt mājas balsošanas rezultātus par pakalpojumiem, kas tika veikti pirms diviem gadiem? 

A
atbild:
20. jūnijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas skar kopīpašumu, tātad arī remontdarbu veikšanu. 

Likuma 8. pants noteic, ka mājas lieta iekārtojama par ikvienu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju.  

No 2023. gada 1. marta mājas lieta ir kārtojama Būvniecības informācijas sistēmā. Mājas lieta ir brīvi pieejama ikvienam dzīvokļa īpašniekam elektroniskā veidā. Tāpat Būvniecības informācijas sistēma nodrošina iespēju balsot elektroniski.   

Mājas lietas daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām Būvniecības informācijas sistēmā tiek veidotas automātiski un dzīvokļa vai mājas īpašniekam ir pieejamas Būvniecības informācijas sistēmas portāla www.bis.gov.lv sadaļā “Būvju ekspluatācija”. Dzīvokļa īpašniekam mājas lieta ir pieejama, ja īpašuma tiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā. 

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 8. pants noteic, ka mājas lietas kārtotājs mājas lietā ietver arī dzīvojamās mājas īpašnieku lēmumus. 

Likuma 28. pants paredz, ka dzīvojamās mājas īpašniekam ir tiesības iepazīties ar mājas lietu bez ierobežojumiem un izgatavot dokumentu atvasinājumus, ievērojot personu datu aizsardzības prasības. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 105 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas