Kā noformējami komandējuma izdevumu dokumenti

J
jautā:
20. jūnijā, 2024
Juris

Saskaņā ar Ministru kabineta 12.10.2010. noteikumiem Nr. 969 Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi darba devējs kompensē ceļa izdevumus arī par degvielu (8.2.4. par degvielu (ja darbinieks brauc ar darbinieka īpašumā vai valdījumā esošu vai institūcijas valdījumā esošu transportlīdzekli) saskaņā ar institūcijas vadītāja apstiprināto brauciena maršrutu un kilometrāžu, kā arī nepieciešamo attiecīgās markas degvielas daudzumu). Vai darba devējam ir tiesības neapmaksāt degvielas izdevumus, ja attiecīgais iegādes čeks neatbilst iekšēji noteiktajai kārtībai: dienu pirms komandējuma, komandējuma laikā vai dienu pēc komandējuma?

A
atbild:
08. jūlijā, 2024
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Ministru kabineta noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 8.2. punktā noteikts, ka darbiniekam par komandējuma laiku cita starpā atlīdzina 8.2. ceļa (transporta) izdevumus (ja ir iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši attaisnojuma dokumenti). Līdz ar to atlīdzināmajiem izdevumiem jārodas komandējuma laikā. Ja izdevumi ir radušies pirms komandējuma vai pēc komandējuma, tad ir jāpierāda, ka šie izdevumi ir radušies tieši saistībā ar šo komandējuma laiku, kad darbinieks faktiski bija nosūtīts komandējumā. Darba devējs iekšējā normatīvajā aktā var noteikt kārtību, kā būtu noformējami un iesniedzami izdevumus apliecinoši attaisnojuma dokumenti.

Ja strīdu par ceļa (transporta) izdevumu atlīdzināšanu neizdodas atrisināt uzņēmuma iekšienē, tad jāvēršas tiesā.