Darbinieks uzteikumu var iesniegt jebkurā laikā

J
jautā:
13. jūnijā, 2024
Marita

Darbavietā ir noformēts kārtējais atvaļinājums un sagatavots atvaļinājuma aprēķins. Dienu pirms došanās atvaļinājumā darba devējs informē par darba slodzes samazināšanu un ar to saistīto atalgojuma samazināšanu un piekrīt darba attiecību pārtraukšanai. Vai es atvaļinājuma laikā varu iesniegt uzteikumu, kurš tiek noformēts kā abpusējā vienošanās?

A
atbild:
19. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam ir tiesības jebkurā laikā, tostarp atvaļinājuma laikā, iesniegt uzteikumu. Konkrētajā situācijā gan runa ir par citu darba attiecību izbeigšanas veidu – pušu vienošanās līguma noslēgšanu atbilstoši Darba likuma 114. pantam. Tādā gadījumā jums ir jāiesniedz darba devējam iesniegums, kurā norādāt, ka ierosināt izbeigt darba tiesiskās attiecības, noslēdzot pušu vienošanās līgumu. Savā iesniegumā jūs varat norādīt arī vēlamo darba attiecību izbeigšanas laiku, tostarp rosināt līgumā iekļaut atlaišanas pabalsta izmaksu. Ja puses slēdz vienošanos, tad ir svarīgi pārliecināties, ka jebkādas izmaksas ir tieši, skaidri un saprotami rakstveidā ietvertas vienošanās tekstā. Tiesību akti neaizliedz darbiniekam iesniegt iesniegumu sava atvaļinājuma laikā.

Jāņem vērā, ka vienošanās līguma slēgšana ir abu pušu brīvas gribas izpausme.