Lasīšanai: 1 minūte

Kad pēc BKA jāatgriežas darbā

J
jautā:
06. martā, 2024
Sabīne

Labdien! Esmu BKA kopš 22.02.2024., tas ir paņemts uz 18 mēnešiem. Kurā datumā man jāatgriežas darbā? Ir nesaprašanās ar darba devēju. Paldies

A
atbild:
11. martā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu darba devējs piešķir uz darbinieka izvēlēto laika periodu. Vecāku pabalstu BKA laikā maksā valsts VSAA personā.

Darba likumā noteiktais maksimālais BKA laiks ir pusotrs gads jeb 18 mēneši. Bērna mātei BKA piešķir, kad tiek noslēgta darbnespējas lapas B otrā daļa. BKA ir iespējams izmantot gan pilnā apmērā, gan pa daļām, līdz bērns ir sasniedzis astoņu gadu vecumu.

Ja BKA jums ir piešķirts uz 18 mēnešiem no 22.02.2024., tad darbā jums jāatgriežas 23.08.2025.

Vairāk informācijas par konkrēto tēmu varat uzzināt LV portāla publikācijā “Bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršana un izmantošana”.