Lasīšanai: 1 minūte

Vai atvaļinājuma laikā ir jāpiedalās darba sapulcēs

J
jautā:
15. janvārī, 2024
Jelena

Vai atvaļinājuma laikā man ir obligāti jāiet uz sapulcēm darbā?

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 139. pantu darbinieks atrodas darba devēja rīcībā savā darba laikā. Savukārt saskaņā ar Darba likuma 141. pantu laikposms, kura ietvaros darbiniekam nav jāveic viņa darba pienākumi un kuru viņš var izlietot pēc sava ieskata, ir atpūtas laiks. Atpūtas laiks likuma izpratnē ietver pārtraukumus darbā, diennakts atpūtu, nedēļas atpūtu, svētku dienas un atvaļinājumus.

Līdz ar to atvaļinājuma laikā jums nav jāatrodas darba devēja rīcībā, tostarp nav jāpiedalās darba sapulcēs, jo tas ir jūsu atpūtas laiks.