Par vienu darba gadu pienākas četru kalendāra nedēļu ilgs atvaļinājums

J
jautā:
11. jūnijā, 2024
Inese

Labdien! Vēlos pajautāt par atvaļinājuma saņemšanas kārtību. Pašreizējā darbā sāku strādāt 2023. gada februāra beigās. Divas atvaļinājuma nedēļas izņēmu 2023. gada septembrī. Nākamās divas nedēļas  2024. g. aprīļa beigās. Vai šogad man vēl pienākas apmaksāts atvaļinājums?

A
atbild:
18. jūnijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc sniegtā situācijas apraksta jūs sava pirmā darba gada laikā, kas noslēdzās šī gada februāra beigās, esat izmantojis pusi no Darba likumā noteiktā ikgadējā atvaļinājuma (divas kalendāra nedēļas 2023. gada septembrī). 2024. gada februāra beigās sākās jūsu nākamais darba gads, kas laikā līdz 2025. gada februāra beigām dod jums tiesības uz četrām kalendāra nedēļām atvaļinājuma. 2024. gada aprīļa beigās izmantotās divas kalendāra nedēļas atvaļinājuma ir otrā daļa, kas pienākas par pirmo darba gadu. Tas nozīmē, ka jums par pašreizējo darba gadu (2024. g. februāra beigas2025. gada februāra beigas) pienākas pilns četru kalendāra nedēļu atvaļinājums.