Kā iegādāties īpašumu bez īpašnieka

J
jautā:
24. decembrī, 2023
Edgars

Labdien! Esmu mantojis nekustamā īpašuma domājamo daļu (2/3 daļas no triju dzīvokļu mājas). Mēs izmantojam vienu dzīvokli, kas ir puse no ēkas. Visa zeme zem ēkas pieder man. 1/3 domājamās daļas no ēkas nav īpašnieka. Iepriekšējā persona, kurai bija piešķirtas tiesības uz šo īpašumu, nomira pirms 13 gadiem. Zemesgrāmata šai 1/3 domājamajai daļai nav nokārtota. Mantinieki uz šo daļu nav pieteikušies. Pilsētas pašvaldība nav pārņēmusi šo īpašumu daļu savā valdījumā. Kā es varētu nokārtot dokumentus un iegādāties šo ēkas daļu?

A
atbild:
27. decembrī, 2023

LV portālā par šo tēmu ir publicētas vairākas e-konsultācijas un skaidrojumi, piemēram, “Kā iegūt īpašumā ēku, kas nevienam nepieder”, “Kā var iegādāties māju, kura nevienam nepieder”, “Kā rīkoties ar bezmantinieka un bezīpašnieka mantu”. No jautājuma var noprast, ka zemesgrāmata šai ēkas daļai nav nokārtota, līdz ar to bijušais ēkas daļas īpašnieks joprojām zemesgrāmatā ir norādīts kā īpašnieks. Ja tas nozīmē kaut ko citu un jums vajag pārliecināties par to, ka nekustamā īpašuma domājamajai daļai nav aktualizēts īpašnieks, tad to jūs varat izdarīt zemesgrāmatu mājaslapā.