E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28783
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1
1
1

Vai dāvinājums no tēva ir jādeklarē

J
jautā:
01. martā, 2023
Juris

Labdien! Tēvs nolēmis uzdāvināt man ģimenes rotaslietas un iepriekš iegādātu zeltu. Vai ir nepieciešams dāvinājuma līgums? Kādi apsvērumi? Vai dāvinājums ir jādeklarē VID? Vai, pārdodot dāvināto zeltu, man būs jāmaksā nodokļi? Paldies!

A
atbild:
15. martā, 2023

Civillikuma 1912. pants nosaka, ka “dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību”.

Dāvinājumam var būt papildu nosacījumi, kas arī paredzēti Civillikumā, taču to piemērošana parasti ir saistīta ar nekustamā īpašuma dāvinājumu.

Ja vēlas, lai dāvinājuma fakts tiktu dokumentēts, var sagatavot līgumu. Civillikuma 1492. pants nosaka, ka rakstisku darījumu aktus var veidot tādā formā, kā katrs vēlas, nav vajadzīgas nekādas īpašas formalitātes un paraugu ievērošana.

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja ar dāvinātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Ja gadā saņemtais dāvinājums ir lielāks par 10 000 eiro, tas ir jādeklarē kā neapliekams ienākums.

Gūstot ienākumu no ieguldījumu zelta un citu dārgmetālu pārdošanas, jāmaksā kapitāla pieauguma nodoklis.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 166 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas