Lasīšanai: 1 minūte

Kā iegūt īpašumā ēku, kas nevienam nepieder

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. oktobrī, 2022
Inga

Labdien! Kā no ēkas tiesiskā valdītāja var kļūt par īpašnieku? Ēka atrodas uz man piederoša zemesgabala, ēkai nav īpašnieka.

A
atbild:
17. novembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Informāciju par to, kam pieder īpašums, var noskaidrot zemesgrāmatā un kadastra informācijas sistēmā pēc adreses vai kadastra numura.

Ja īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā, kadastra informācijas sistēmā nav informācijas par īpašnieku vai īpašnieks ir juridiskā persona, kas sen ir likvidēta, tad tiesā jāceļ prasība par to, ka šī manta ir piekritīga valstij. Prasību tiesā var celt ieinteresētā persona, piemēram, pašvaldība, kuras teritorijā ir nesakārtotas īpašumtiesības, to var darīt arī zemes īpašnieks, uz kura īpašuma atrodas nevienam nepiederoša ēka.

Vairāk par to, kā iegūt īpašumā bezsaimnieka mantu, var izlasīt LV portāla publikācijā “Kā rīkoties ar bezmantinieka un bezīpašnieka mantu”.