Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Pensijas vecumā izdienas pensijas vietā tiek piešķirta vecuma pensija

J
jautā:
04. oktobrī, 2024
VALDA

Labdien! Saņemu vecuma un izdienas pensijas. Palielinoties vecuma pensijai, izdienas pensija samazinās. Nesaprotu šo mehānismu. Vai var būt tā, ka izdienas pensija vairs netiks izmaksāta, ja palielināsies pensijas apmērs? Esmu arī 3. grupas invalīde. Paldies.

A
atbild:
Šodien
Lidija Dārziņa
LV portāls

Divas pensijas nemaksā. Izdienas pensiju var saņemt līdz brīdim, kamēr cilvēks sasniedz valstī noteikto pensionēšanās vecumu. Sasniedzot vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, izdienas pensijas vietā tiek piešķirta vecuma pensija. Taču, ja vecuma pensija ir mazāka par iepriekš saņemto izdienas pensiju, tad valsts piemaksā starpību starp izdienas un vecuma pensiju. Tas nozīmē izdienas pensijas apmēru samazina par vecuma pensijas apmēru. Pieaugot vecuma pensijas apmēram, samazinās piemaksājamā starpība.