Ja parādnieks neatmaksā aizdevumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. aprīlī, 2023
Tatjana

Labdien! Jautājums par parāda piedziņu no privātpersonas. 2022. gada decembrī aizdevu privātpersonai 3100 eiro (pārskaitīju uz kontu, norādot, ka tas ir aizdevums). Rakstiski (ir sarakste un balss ieraksti) vienojāmies, ka privātpersona sāk atmaksāt parādu no 03.2023. līdz 27. datumam 200 eiro apmērā katru mēnesi (bez %). Martā minētā persona naudu neieskaitīja. Kā man rīkoties? Kur vērsties? Vai es varēšu atgūt naudu? Man ir zināma informācija, proti, personas vārds, uzvārds, darba vieta, telefona numurs, e-pasta adrese un bankas rekvizīti.

A
atbild:
18. aprīlī, 2023

Vispirms ieteiktu jums sazināties (rakstveidā) ar parādnieku, lai atgādinātu par parāda maksājumu veikšanu. Gadījumā, ja parādnieks turpina neveikt maksājumus, jums ir tiesības vērsties tiesā, lai nodrošinātu savu interešu aizstāvību. Ņemot vērā, ka jūsu rīcībā nav rakstveida aizdevuma līguma, tas nozīmē, ka jums parāda atgūšanai būtu jāvēršas tiesā civiltiesiskā kārtībā un jāpierāda, ka nauda tika aizdota (iesniedzot tiesai jūsu rīcībā esošos pierādījumus). LV portāla iepriekš sniegta atbilde uz līdzīgu jautājumu ir pieejama šeit.

Vairāk par to, kā sagatavot prasības pieteikumu tiesai, varat uzzināt LV portāla publikācijās šeit un šeit.