Lasīšanai: 1 minūte

Jāvēršas pašvaldības būvvaldē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. septembrī, 2022
Ilana

Kur un kā var pieteikties saistībā ar nelikumīgu būvniecību?

A
atbild:
02. novembrī, 2022

Jautājums īsti nav saprotams. Ja vēlaties legalizēt nelikumīgi uzsāktu būvniecību vai būvi, ir jāvēršas attiecīgās pašvaldības būvvaldē, lai noskaidrotu, vai un kā to iespējams paveikt.

Būvniecības likuma 18. panta pirmā daļa noteic, ka būvdarbu kontroli atbilstoši šajā likumā noteiktajai kompetencei veic būvvaldes, institūcijas, kura pilda būvvaldes funkcijas, un biroja būvinspektori — attiecīgajās institūcijās nodarbinātas personas, kuras ir ieguvušas patstāvīgās prakses tiesības arhitektūras vai būvniecības jomā un reģistrētas būvinspektoru reģistrā.