Vai mācību atvaļinājumu valsts eksāmenu kārtošanai var prasīt otrreiz

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. septembrī, 2022
Iveta

Labdien! Vai valsts iestādē strādājošais var atkārtoti prasīt mācību atvaļinājumu, ja pirmreizēji (2022. gadā) valsts eksāmeni netika nokārtoti ar pozitīvu rezultātu (tobrīd tika saņemts apmaksāts atvaļinājums 20 dienas) un tagad, pēc pusgada (2023. gadā), būs atkārtota eksāmenu kārtošana, kurai atkal būtu nepieciešamas brīvas dienas, lai sagatavotos un varētu piedalīties eksāmenos, kuri notiek (darba dienas) pēcpusdienā.

A
atbild:
26. septembrī, 2022
Valsts kanceleja
Santa Jirgensone, Komunikācijas departamenta konsultante

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 44. panta pirmo daļu nodarbinātajam studiju gala pārbaudījumu un valsts pārbaudījumu kārtošanai piešķir mācību atvaļinājumu līdz 20 darba dienām gadā. Atbilstoši jautājumā norādītajam jums 2022. gadā tika piešķirts mācību atvaļinājums 20 dienas, kas ir maksimālais Atlīdzības likumā noteiktais mācību atvaļinājuma ilgums, kuru nodarbinātajam var piešķirt gada laikā. Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar Atlīdzības likuma 44. panta pirmajā daļā noteikto par vienu un to pašu studiju gala pārbaudījumu vai valsts pārbaudījumu kārtošanu nav pieļaujama atkārtota mācību atvaļinājuma piešķiršana.