Lasīšanai: 1 minūte

Nolīgtais darba laiks

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. maijā, 2022
Vilma

Labdien! Cik stundu nedēļā jāstrādā ar 0,75 likmi?

A
atbild:
31. maijā, 2022
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Darba likumā netiek lietots jēdziens “likme”.

Saskaņā ar Darba likuma 134. panta pirmo daļu darba līgumā darba devējs un darbinieks var vienoties par nepilna darba laika, kas ir īsāks par normālo dienas vai nedēļas darba laiku, astoņām stundām dienā, 40 stundām nedēļā, noteikšanu.

Arī vienojoties par nepilnu darba laiku, darba līgumā jāietver Darba likuma 40. panta otrajā daļā noteiktā informācija, t. sk., nolīgtais dienas vai nedēļas darba laiks. Nolīgtais dienas vai nedēļas darba laiks darba līgumā norādāms kā konkrēts dienas vai nedēļas darba laiks stundās.

Lai noskaidrotu, cik darba stundu nedēļā jums ir nolīgtas, jāvēršas pie darba devēja.