Lasīšanai: 1 minūte

Par darbu Mātes dienā un Vasarsvētkos jāmaksā 100% piemaksa

J
jautā:
03. maijā, 2016
Kristīne

Labdien, vēlējos precizēt, vai 8. maijs, 15. maijs ir svētku dienas, par kurām pienākas dubultā samaksa, ja man kā darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, stundu apmaksa un ir darba grafiks? Šie minētie svētki vienmēr būs svētdienās, mans darba devējs uzstāj, ka par šīm dienām nav samaksa kā par svētku dienām.

A
atbild:
10. maijā, 2016
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likuma 68. panta pirmā daļa nosaka, ka darbinieks, kas veic darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes.

Latvijas valsts svētku, atceres un atzīmējamās dienas nosaka Latvijas Republikas likums "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām". Saskaņā ar likuma 1. pantu par svētku dienām ir noteikta Mātes diena, kura tiek svinēta maija otrajā svētdienā, kā arī Vasarsvētki.